Термін служби акумуляторних батарей

    Одне з найрозповсюдженіших запитань, яке ми чуємо від наших клієнтів-скільки відходить ця чи інша батарея, чи варто переплачувати за бренд, якщо термін служби дешевшої батареї буде приблизно такий самий, як і в дорожчої?

У цій статті, грунтуючись на власному досвіді ми постараємось дати вичерпну відповідь на це важливе питання.

    Переглядаючи сайти наших конкурентів чи партнерів ми зіткнулися з такою не надто коректною інформаціє: є перелік акумуляторних батарей, і біля них вказано їх термін служби. Наприклад акумулятор Topla служить 7 років, акумулятор Varta, який є в принципі одним із світових лідерів у виробництві 5-7 років у незалежності від того чи це їх дешевша чи дорожча серія, а вже Bosch, який виробляється на тій самій Varta чомусь 6 років. Маловідомий казахстанський акумулятор W-Star виявляється є більш надійним у порівнянні із Вартою і Топлою, тому що ходить 8 років, акумулятори виробництва Веста(Дніпро), в залежності від наклеєної етикетки можуть служити або 5, або 5-7 років, а найвитриваліший це болгарська батарея Monbat, середній термін служби якої декларують у 10 років. Звісно ,що все це немає нічого спільного з жодною реальною картиною, ніхто не проводив жодної статистичної оцінки і всі ці роки поставлені у відповідності із тим, яку батарею більш вигідніше продати конкретному магазину. 

     Варто запамятати: На сьогодні жоден виробник чітко не декларує який термін служби їхніх батарей!!!

     Ми неодноразово під час зустрічі із інженерами  і технологами провідних акумуляторних виробників піднімали питання стосовно терміну служби, і жоден з них не дав чіткою і однозначної відповіді. Але під час розмови не на камеру, всі стверджували, що хороший європейський акумулятор має відходити 4-5 років. Ми думаємо , що це і є відправна точка для подальшої розмови. В рекламних матеріалах деяких брендів можна знайти завуальовану порівняльну інформацію стосовно витривалості батареї. Наприклад у 

Varta Blue Dynamic EFB термін служби в 2 рази більший ніж у звичайних батарей Varta

 

  А у Varta Silver Dynamic AGM термін служби в 3 рази більше ніж у звичайних.

   Інший відомий світовий виробник Yuasa (Японія) наводить для своїх 2х брендів різні характеристики

 

 

 

 


   

YUASA 3000 - 30000 запусків

YUASA 5000 - 50000 запусків

 YUASA 7000 - 70000 запусків

а для свого іншого бренду, який вироблений на тому ж самому заводі і є аналогічним за якістю уже інший приблизний розрахунок терміну служби

 

 

Inci Aku Taurus - цикл життя до 1,5 рази довший у порівнянні із звичайним

Inci Aku Gorila - цикл життя до 2 разів довший у порівнянні із звичайним

Inci Aku Pantera - цикл життя до 2,5 разів довший у порівнянні із звичайним


   Тепер про власний досвід: Маючи певну статистику, продаючи і обслуговуючи батареї понад 25 років можемо зробити висновок: батареї дешевого цінового сегменту (дешеві і середні українські виробники, дешеві польскі і турецькі виробники іт.д.) при умові , що вони вироблені з дотриманням технології виготовленняв основному  відїзджають  2,5-3,5 роки, середнього сегменту (якісні українські виробники, середня європа і туреччина) 4-5 років, дорожчого сегменту 5-7 років. Мова йде про середні терміни служби, існують різноманітні рекорди які з якими ви зможете ознайомитися нижче.

Які фактори впливають на термін служби:

 - пробіг автомобіля. Найбільше батареї служать при невеликих річних пробігах (15-20 тисяч км в рік). В світовій практиці на автомобілі спецслужб і таксі гарантійний термін на акумулятор складає не 24-30 місяців, а 6 місяців. За нашим досвідом акумулятори на таксі відїзджають 12-18 місяців практично в незалежності від виробника.

 -справність електообладнання . Не можна допускати глибокого розряду чи перезаряду батареї. У випадку дуже глибокого розряду ємність звичайного акумулятора може зменьшитися на чверть. Тобто ви купили акумулятор наприклад 60 а/год, по якійсь причині ( довге стояння на сигналізації, тривале прослуховування музики, несправний генератор) він розрядився майже повністю, після зарядки це вже буде не 60 й акумулятор а 45 а/год.

 -при потребі вчасне обслуговування

 -дороги, на яких експлуатується автомобіль ( підвищена вібрація негативно впливає на стан пластин)

 -дотримання виробником всіх технічних умов у процесі виробництва. Деколи буває, що недобросовісні виробники хочуть зменьшити собівартість своєї продукції і закуповують не ту марку свинцю, не дотримуються технології зарядки, то що..  

У розділі : Рекорди терміну служби ви зможете ознаймитися з деякими приємними для нас випадками , коли наші клієнти дуже тривалий час експлуатували батареї куплені у нас. Крім того кожен тиждень ми будемо вибирати і  викладати на цю сторінку нові  випадки, щоб допомогти вам зробити правильний вибір при покупці батареї на власне авто.


    

570500076_H6_L3_R.png
561400060_T5_LB2_R.png
AKUMULATOR-YUASA-3000-76AH-680A-P-SWIEZY.jpg
AKUMULATOR-YUASA-5000-YBX5063-52-Ah-520A.jpg
30047309_1.jpg
1725719_4.jpeg